Powstanie Zakładu w Wysokiem Mazowieckiem, który zatrudniał wówczas 30 osób i zajmował się wyłącznie produkcją serów i masła.
Utworzenie Delegatury Centrali Mleczarsko–Jajczarskiej.
Powołanie Powiatowego Zakładu Mleczarskiego, który wytwarza - obok masła i serów - również śmietanę, twarogi i lody.
Utworzenie Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej.
Oddanie do użytku hal produkcyjnych: serowni, masłowni, aparatowni, galanterii mleczarskiej i paczkowni.
Prezes Zarządu Dariusz Sapiński nadał spółdzielni nazwę MLEKOVITA i opracował logo firmy.
Uruchomienie produkcji sera typu feta.
Uruchomienie pierwszej linii do produkcji mleka UHT w opakowaniach kartonowych.
Przejęcie pakietu większościowego akcji w Spółce w Morągu.
Oddanie do użytku obiektu produkcyjnego wraz z linią do produkcji produktów UHT: śmietanki, mleka smakowego i mleka zagęszczonego
Uzyskanie certyfikatu ISO 9001 oraz utworzenie pierwszego Oddziału Dystrybucyjnego w Chrzanowie.
Uruchomienie linii do produkcji bezwodnego tłuszczu mlecznego (masła klarowanego).
Uruchomienie linii do produkcji twarożków smakowych i linii do produkcji serów konfekcjonowanych; przejęcie większościowego pakietu akcji w Spółce w Bielsku Podlaskim.
Uruchomienie pierwszej linii do produkcji serów w plastrach.
Oddanie do użytku Fabryki Masła i Miksów Maślanych.
Włączenie Podhalańskiej Spółdzielni Mleczarskiej w Zakopanem w strukturę Grupy MLEKOVITA
Uruchomienie pierwszej linii do produkcji mleka świeżego i mlecznych napojów fermentowanych.
Przyłączenie do Grupy Mlekovita Spółdzielni Mleczarskich w Lubawie i w Działdowie.
Uruchomienie najnowocześniejszych w kraju linii do produkcji: masła (w centrali firmy w Wysokiem Mazowieckiem), serków ziarnistych (w Zakładzie w Lubawie) i serów Mozzarella (w Zakładzie w Zakopanem).
Dołączenie SM „Kurpie” w Baranowie do Grupy MLEKOVITA; uruchomienie nowej Fabryki Przetwórstwa Mleka, fabryki do produkcji sera Mozzarella w Kaliningradzie.
Uruchomienie największej na świecie Fabryki Konfekcjonowania Sera, nowej linii rozlewni mleka, pakowaczki do serów topionych w kubkach oraz linii do pakowania serów ziarnistych w dwudzielnych kubkach (Zakład w Lubawie).
Uruchomienie Fabryki Produktów Fermentowanych oraz przyłączenie do Grupy MLEKOVITA Obrzańskiej Spółdzielni Mleczarskiej w Kościanie (wraz z oddziałem w Pyrzycach) i Spółdzielni Mleczarskiej w Suszu.
Włączenie w struktury Grupy Spółdzielni Mleczarskiej w Białej Podlaskiej oraz Rzeszowskiej Spółdzielni Mleczarskiej RESMLECZ w Trzebownisku.
Uruchomienie pierwszej na rynku mleczarskim hurtowni Cash&Carry; otwarcie nowych obiektów inwestycyjnych: nowoczesnej proszkowni, linii napełniającej do produkcji mleka i produktów w procesie UHT wraz z systemem opakowaniowym oraz zmodernizowanej i rozbudowanej jedynej w branży oczyszczalni ścieków produkującej w procesie fermentacji biogaz służący jako paliwo do produkcji energii.
Włączenie w struktury Grupy MLEKOVITA Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Sanoku; oddanie do użytku Centrum Badań i Rozwoju
Powiększenie struktur Grupy MLEKOVITA o Tomaszowską Spółdzielnię Mleczarską w Tomaszowie Lubelskim oraz fabrykę serów pleśniowych w Baranowie.
Włączenie w struktury Grupy MLEKOVITA Zakładu Mleczarskiego w Łaszczowie; otwarcie hurtowni Cash & Carry w Wysokiem Mazowieckiem, Kościanie i Białej Podlaskiej.
Ukończenie budowy największej inwestycji w historii firmy: Fabryki Proszków Mlecznych w centrali Grupy MLEKOVITA. Uruchomiono również m.in. linię do produkcji i pakowania paluszków serowych oraz pakowaczkę sera topionego w kostkach
Po 90 latach istnienia MLEKOVITA to już 20 zakładów - w 2018 r. powiększyła się o zakłady w Kaliszu z jej oddziałem w Koźminie Wielkopolskim oraz w Świeciu. W centrali Grupy MLEKOVITA uruchomiono produkcję w nowej Fabryce Proszków Mlecznych, wprowadzając na rynek m.in. produkty w kategorii sport & fitness, w tym koncentraty białek serwatkowych WPC 80. Pracę rozpoczęła też pierwszą polska linia do produkcji sera topionego w plastrach, dla wygody użytkowania ułożonych w stosy. Produkowany na niej ser topiony Cheddar jest dedykowany przede wszystkim do burgerowego menu.
Rok pod znakiem inauguracji nowych produktów, marek oraz projektów biznesowych. Możliwości Fabryki Proszków Mlecznych pozwoliły rozszerzyć asortyment w kategorii sport i fitness o smakowe warianty koncentratów białek serwatkowych WPC 80 w linii SBA. Wzbogacona została także linia przekąsek - MLEKOVITA rozszerzyła park maszynowy o linię do pakowania przekąsek serowo-mięsnych.
Pomimo światowego kryzysu spowodowanego pandemią MLEKOVITA bije kolejne rekordy przychodów. Rozpoczęła się budowa mroźni wraz z magazynami o powierzchni 8 tys. metrów kwadratowych. W zakładzie w Pilicy uruchomiono jedyną w Polsce linię technologiczną do produkcji batoników twarogowych, a w zakładzie w Świeciu - nową linię technologiczną do produkcji mleka zagęszczonego w tubkach i kajmaku. Wychodząc naprzeciw potrzebom konsumentów i realizując strategię społecznej odpowiedzialności biznesu, MLEKOVITA uruchomiła dwa sklepy internetowe: sba.com.pl z produktami o dużej zawartości białka oraz mlekovitka.pl z szerokim asortymentem produktów. Pojawiło się pierwsze wydanie kwartalnika "Dobry Gospodarz".
Grupa Mlekovita rośnie w siłę: najważniejszym wydarzeniem roku było uruchomienie i uroczyste otwarcie największego i najnowocześniejszego centrum logistycznego w mleczarstwie, zlokalizowanego w centrali w Wysokiem Mazowieckiem. W 2021 r. do Grupy MLEKOVITA dołączyły Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Ostrowcu Świętokrzyskim i Kaliska Spółdzielcza Grupa Producentów Mleka w Kaliszu (liczba zakładów produkcyjnych skupionych pod szyldem MLEKOVITY wzrosła do 22). Uruchomione zostało też 34. centrum logistyczne - hurtownia we Wrocławiu.
Rok jubileuszu 30-lecia marki MLEKOVITA - z tej okazji odbył się szereg wydarzeń, m.in. I Ogólnopolskie Forum Partnerów Biznesowych, Wypasiony Piknik, I Ogólnopolski Mleczarski Kongres Handlu, odsłonięcie tablicy pamiątkowej na cześć twórcy marki i jej logo Prezesa Zarządu Grupy Mlekovita Dariusza Sapińskiego, połączone z poświęceniem nowych inwestycji w centrali Grupy. Jubileuszową oprawę otrzymało również otwarcie nowej fabryki serów dojrzewających w Białej Podlaskiej.
Minęło 95 lat mleczarstwa w powiecie wysokomazowieckim. MLEKOVITA w 2023 r. zorganizowała szereg wydarzeń, m.in. II Ogólnopolskie Forum Partnerów Biznesowych, I Mleczarski Kongres Innowacyjnego Rolnictwa, II Ogólnopolski Mleczarski Kongres Handlu oraz I Ogólnopolski Mleczarski Kongres Energetyczny. Do Grupy Mlekovita dołączyły trzy nowe zakłady: w Czarnkowie i Chodzieży oraz w Miechowie-Charsznicy.